الموضوع ما يستحمل بالله اللي يتكلم ايراني يدخل !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

الكاتب : العلوانـي   المشاهدات : 954   الردود : 21    ‏2004-08-31
      مشاركة رقم : 1    ‏2004-08-31
  1. العلوانـي

العلوانـي قلم فضي

التسجيل :
    ‏2004-08-11
    الإعجاب :
    0
    پطرزبورغ‌ ـ غره‌ ژانويه‌ فرنگي‌

جناب‌ جلالتماب‌ أجل‌ّ أفخم‌، حبيب‌الرحّمن‌، أمين‌السلطان‌، اجل‌الله قدره‌ و جعله‌ في‌ حرزمنه‌ را سپاسها و درودها باد.

مكالمه‌ئي‌ كه‌ در طريق‌ حضرت‌ عبدالعظيم‌ درميان‌ رفت‌ و آنچه‌ گفتم‌ و آنچه‌ فرموديد، البته‌ در خاطر باشد، پس‌ اگر كسي‌به‌ توهم‌ مزاحمت‌ و يا به‌ تخيل‌ مسابقت‌ سر به‌زانوي‌ خلسه‌ نهاده‌ در لوح‌ محفوظ‌ ديده‌ باشد كه‌ خدا رحم‌ كرد والا من‌ در توده‌خاكستر ايران‌ آتش‌ مي‌زدم‌ و ويرانه‌هاي‌ آن‌ مرز و بوم‌ را زيرو زبر مي‌كردم‌ و در آن‌ عالم‌ هرج‌ و مرج‌ خلل‌ مي‌افكندم‌، البته‌در مكاشفة‌ خويش‌ خطا كرده‌ است‌.

بايران‌ آمدم‌ ( بخواهش‌ همايوني‌) و از خليج‌ فارس‌ تا ساحل‌ بحر خزر پيمودم‌ و چون‌ قدم‌ بكشتي‌ نهادم‌ و غبار آن‌بيت‌الحزن‌ را از دامن‌ ستردم‌، بغير از هديه‌ آنجناب‌ اجل‌ و مهمانيهاي‌ حاج‌ محمدحسن‌ ولله الحمد بر ذمه‌ خود چيزي‌ ازديگري‌ نيافتم‌، پس‌ اگر غولي‌ ناهنجار ژاژخوائي‌ كند ( چنانكه‌ كرد و در روزنامة‌ فرانساوي‌ ايران‌ چندماه‌ مقدم‌ نوشت‌)، وبگويد كه‌ قطعاً و عياناً دين‌ و عبادت‌ من‌ درهم‌ و دينار است‌!، بلاشك‌ مشاهدة‌ او را در نزد اسافل‌ طبقات‌ انسانها وقعي‌ نباشد،تا اعالي‌ درجات‌ آنها را چه‌ رسد ( بلي‌ سگ‌ ديوانه‌ را چه‌ دوست‌ چه‌ بيگانه‌)!

پس‌ بايد از اين‌ دو مطلب‌ درگذشت‌، آنكه‌ در آنجا است‌ از مستعصم‌ عباسي‌اش‌ برتر نمي‌دانم‌ و اينكه‌ در اينجا است‌ ازهلاكويش‌(1) پستر نمي‌شمارم‌ ولي‌ در اين‌ عالم‌ نيستم‌ البته‌ من‌ مي‌خواهم‌ كه‌ جميع‌ كافران‌ عالم‌ را برانگيزانم‌ و برين‌ دارم‌ كه‌ اين‌متلبسين‌ بلباس‌ اسلام‌ را مجبور كنند كه‌ اقلاً در يك‌ جزء از دين‌ كه‌ متعلق‌ بحقوق‌ عامه‌ است‌ كه‌ ميزان‌ عدل‌ و قانون‌ حق‌ باشد،مسلمان‌ باشند و در جزء ديگر باشند آنچه‌ باشند، الي‌ نار جهنم‌، چون‌ از خاصة‌ خود آنها است‌ و ضررش‌ بخود آنها راجع‌است‌ و مرا جز اين‌ مقصدي‌ نيست‌!.

پس‌ اگر ضعيف‌العقلي‌ مرا حزب‌ فلان‌ نامد و يا دشمن‌ فلان‌ داند، از خود خبر داده‌ است‌، مطلب‌ مجمل‌ است‌ تفصيل‌ هم‌برهان‌ مي‌خواهد، پس‌ اگر سخن‌ بطول‌ انجامد عفو خواهيد نمود: استواري‌ مملكت‌ (يعني‌ حكومت‌) موقوف‌ بر انتظام‌ ادارات‌قُري‌ و مُدن‌ است‌، و انتظام‌ ادارة‌ آنها بدون‌ صلاح‌بيني‌ صورت‌ نپذيرد و اساس‌ صلاح‌بيني‌ استقامت‌ اطوار و اعتدال‌ اخلاق‌آحاد است‌، اين‌ سلسله‌ئي‌ است‌ كه‌ نظام‌ ممالك‌ بر استحكام‌ حلقات‌ آن‌ بسته‌ و استقامت‌ اطوار آحاد و همت‌ و اعتدال‌ اخلاق‌آنها را اسباب‌ متعدده‌ است‌، يا بايد فطرتاً نفوس‌ آنها آنقدر شريف‌ بوده‌ باشد كه‌ بالطبع‌ از دناياي‌ امور و خسائس‌ اشياء نفرت‌كنند و برحسب‌ سرشت‌ از جور و حيف‌ و تعدي‌ در حقوق‌ و درشتخوئي‌ دوري‌ گزينند و يا بايد آنها را عقلي‌ بوده‌ باشد كه‌بتواند بواسطة‌ ادراك‌ منافع‌ جوهريه‌ ثابته‌، نفوسها را مقهور ساخته‌ از اغراض‌ زائله‌ و هوسهاي‌ باطله‌شان‌ بازدارد و يا اعتقادي‌بسيار محكم‌ كه‌ بواسطه‌ سلاسل‌ و اغلال‌ رغبات‌ و رهبات‌، هريك‌ آنها را به‌حدود حق‌ و عدل‌ مجبور نمايد و اساس‌ روابط‌بيتيه‌ را محكم‌ سازد.

و چون‌ هيچيك‌ از اين‌ سه‌ نباشد، لامحاله‌ خلل‌ در اجتماعات‌ بيتيه‌ واقع‌ خواهد شد و خلل‌ آنها موجب‌ فساد انتظام‌ادارات‌ مدن‌ و قري‌ و فساد انتظام‌ ادارات‌ باعث‌ تزعزع‌ اركان‌ مملكت‌ و بالاخره‌ سبب‌ زوال‌ آن‌ خواهد گرديد.

2.   مشاركة رقم : 2    ‏2004-08-31
  3. امير الكلمات

امير الكلمات قلم فضي

التسجيل :
    ‏2004-06-07
    الإعجاب :
    0
    والله ايش اقلك يا مرجوج
    عن جد الموضوع ما يستحمل
    جزاك الله الف خير
    الموضوع حساس مره
    ولازم من كل الاعضاء المشاركه فيه عشان تعم الفايد ه
    كثر الله من امثالك اخي مرجوج وبارك الله خطاك

بس ولا فاهم حاجه من الموضوع :d:d:d:d

اخي اطلب التثبيت

4.   مشاركة رقم : 3    ‏2004-08-31
  5. العلوانـي

العلوانـي قلم فضي

التسجيل :
    ‏2004-08-11
    الإعجاب :
    0
    وانا بعد ما يتثبت با انزل الترجمه

6.   مشاركة رقم : 4    ‏2004-08-31
  7. حضرمية مغتربة

حضرمية مغتربة مشرف سابق

التسجيل :
    ‏2002-11-05
    الإعجاب :
    0
    مش معقول وبعدين ايش صار

سلام بادشا خيخشبوهيك صم دناب صمعر سوبك هيم

اتحداك تفسرها

8.   مشاركة رقم : 5    ‏2004-08-31
  9. سحابه صمت

سحابه صمت قلم ماسي

التسجيل :
    ‏2004-03-24
    الإعجاب :
    0
    صدااااااااااااااااااااام قاعد يترجم الحين

10.   مشاركة رقم : 6    ‏2004-08-31
  11. عابر سبيل

عابر سبيل قلم فضي

التسجيل :
    ‏2004-08-12
    الإعجاب :
    0
    ماي توم ساي بيار كارتاهو يامرجوجي

12.   مشاركة رقم : 7    ‏2004-08-31
  13. صدام الغزالي

صدام الغزالي عضو متميّز

التسجيل :
    ‏2004-04-20
    الإعجاب :
    0
    هذا مش كلام المرجوج
    هذا كلام الجني الللي براسه
    حاولت إخراج الجني ما عرفت واسألو سحابة صمت في المجلس السياسي

14.   مشاركة رقم : 8    ‏2004-08-31
  15. بسيم الجناني

بسيم الجناني مشرف سابق

التسجيل :
    ‏2003-09-16
    الإعجاب :
    0
    لاحول ولا قوة إلا بالله

16.   مشاركة رقم : 9    ‏2004-08-31
  17. لابيرنث

لابيرنث مشرف سابق

التسجيل :
    ‏2002-05-11
    الإعجاب :
    0
    على سلبطة ؟؟؟؟

على طول قدك تتشرط ؟؟؟

انا على اخر زماني اثبت موضوع بالايراني ؟؟ ليش قالوا لك انا من حافة الريل ؟؟؟ :):):)

ترجمه وبعدين بنشوف

ولا تتشرط يا مرجوجوووووووووووووه :):):)

18.   مشاركة رقم : 10    ‏2004-09-01
  19. اليمن السعيد

اليمن السعيد قلم فضي

التسجيل :
    ‏2003-06-06
    الإعجاب :
    0
    *·~-.¸¸,.-~*الله يرجكـ*·~-.¸¸,.-~*

اليمــــــــــــــــ السعيد ــــــــــــــــــن***

مشاركة هذه الصفحة